Anasayfa Haberler & Etkinlikler ORTAOKUL

Cumhuriyetimizin 90.Yılını Coşkuyla Kutladık
Cumhuriyetimizin 90.Yılını Kutladık
25.10.2013

Cumhuriyetimizin 90.Yılını Coşkuyla Kutladık
                     9 Eylül 1922’de Yunan ordusunun denize dökülmesiyle Kurtuluş Savaşı kazanılmış fakat mücadele bitmemişti. Asıl mücadele bundan sonra başlıyordu. Bu mücadele; “fikri hür, vicdanı hür” bir Türk gençliği yetiştirmek ve tam bağımsız bir Türkiye yaratmaktı. Bu zor süreci anlatan barkovizyon gösterisiyle başlayan törenimiz,  okul koromuzun seslendirdiği şarkılar ve sergiledikleri oratoryoyla devam etti. Her biri bir çiçek misali olan ilköğretim 5. sınıf öğrencilerimizin, kağızman adlı şarkıyla birlikte oynadıkları halk oyunu gösterileriyle izleyenlere görsel bir şölen yaşattı. 
                        Öğrencilerimiz, hazırlamış oldukları söz korosuyla Ata’mıza olan bağlılıklarını ve onun izinde olduklarını bir kez daha ifade etti.  
                        Okul konferans salonunda düzenlenen gösteride öğrenciler,veliler ve öğretmenlerimizin “Onuncu Yıl Marşı"nı coşkuyla söylemesiyle son buldu.


Cumhuriyetimizin 90.Yılını Kutladık. Cumhuriyetimizin 90.Yılını Kutladık. Cumhuriyetimizin 90.Yılını Kutladık. Cumhuriyetimizin 90.Yılını Kutladık. Cumhuriyetimizin 90.Yılını Kutladık. Cumhuriyetimizin 90.Yılını Kutladık.
0 332 323 67 86 pbx
0 533 327 98 96

info@gundogdukoleji.com